خطر انفجار باطری

باتری ها از خود گازهای منفجر شونده متصاعد می کنند . به همین علت همواره باید آنها را از جرقه ، شعله ، سیگارهای روشن یا سایر منابع ایجاد کننده احتراق و جرقه دور نگه داشت . همواره هنگامیکه درمجاورت ونزدیکی باتری ها کار میکنید ازعینک ایمنی وماسک ایمنی صورت استفاده کنید.هیچکس نباید درنزدیکی باتری […]

باتری ها از خود گازهای منفجر شونده متصاعد می کنند . به همین علت همواره باید آنها را از جرقه ، شعله ، سیگارهای روشن یا سایر منابع ایجاد کننده احتراق و جرقه دور نگه داشت .
همواره هنگامیکه درمجاورت ونزدیکی باتری ها کار میکنید ازعینک ایمنی وماسک ایمنی صورت استفاده کنید.هیچکس نباید درنزدیکی باتری کارکند (چه در یک وسیله نقلیه یا بر روی میزکار در کارگاه ) مگر آنکه مقررات ایمنی را رعایت نماید .
افرادی که قصد دارند به شارژ یا تست باتری بپردازند ویا از طریق روش استارت باطری به باطری موتور را روشن کنند ، باید به دستورالعمل های مربوطه آشنایی داشته باشند . هنگامیکه هر گونه دستگاهی همانند دستگاه شارژر یا دستگاه آزمایش باطری مورد استفاده قرار میگیرد حتماً بایستی از دستورالعمل های تولید کننده باتری پیروی وتبعیت کرد.
گازهای هیدروژن و اکسیژن در حین کارکرد معمولی باتری تولید می شود ، این گازها از طریق دربهای باتری به بیرون نشت می کنند و اگر تهویه در ان مکان ضعیف باشد ممکن است در اطراف باتری ، محیطی قابل انفجار ومنفجرشونده به وجود آید و حتی ممکن است ساعتها پس از شارژباطری گازهای قابل انفجار همچنان در داخل و یا پیرامون باتری وجود داشته باشند ، به همین دلیل استفاده از پیچ های درب باتری که خاصیت ضد حرارتی هستند افزایش یافته است . همچنین این پیچها به گونه ای طراحی شده اند که از اشتعال گازهای درون باتری براثر جرقه های ایجاد در خارج از باتری جلوگیری می کنند و مانع از انفجار می شوند.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Iranbatterybank.com © کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بانک باطری ایران است .
Web Design Digi-pedia.ir